
V ponudbi ima vsak proizvajalec korekcijskih stekel veliko možnosti, ki lahko na trenutke predstavljajo težavo, saj ne vemo, kaj je najprimernejše za naše potrebe. Upoštevati moramo nekaj ključnih dejavnikov. Prva stvar je dioptrija oči. Pomembno je, da imamo natančen in posodobljen pregled fizikalnih lastnosti oči (pregled pri okulistu/optometristu), s tem si zagotovimo, da so korekcijska stekla prilagojena našim potrebam vida.
Na receptu je v osnovi navedena moč in vrsta korekcijskih stekel, pri izdelavi očal pa upoštevamo tudi pupilno distanco (PD) oči, višino, morebitni astigmatizem, prizmo, presbiopijo, itd. Vrsta okvirja tudi vpliva na izdelavo očal. Stekla, ki se prilegajo manjšim okvirjem, so običajno tanjša od tistih, ki se prilegajo večjim okvirjem. To lahko vpliva na videz stekel in tudi na težo očal.

Še en pomemben dejavnik, ki ga je treba upoštevati pri izbiri korekcijskih stekel, je vrsta materiala leč. Najpogostejši materiali, ki se uporabljajo za leče za očala, so steklo, plastika in polikarbonat. Steklene leče so najbolj tradicionalna možnost, vendar so tudi najtežje in najbolj krhke, za te leče se odloči manj kot 5% uporabnikov očal. Plastične leče so lažje in trpežnejše, vendar so tudi bolj nagnjene k praskam. Za plastične leče se odloči večina strank (več kot 90%) v Optiki Babnik. Polikarbonatne leče so novejša vrsta materiala za leče, ki je še bolj trpežen in odporen na udarce kot plastične leče. So tudi lažje od steklenih in plastičnih leč, zato so dobra izbira za aktivne ljudi. Po večini se uporabljajo pri športnih očalih z dioptrijo in visoko bazo (zakrivljenost) okvirja.

Poleg materiala korekcijskega stekla, moramo upoštevati tudi nanose, ki so na voljo. Antirefleksni sloji pomagajo zmanjšati bleščanje in izboljšajo vidljivost pri močni svetlobi. Trdnostni sloji, odporni na praske, pomagajo zaščititi steklo pred mehanskimi poškodbami. Hidrofobni sloji omogočajo lahkotno čiščenje in antistatičnost stekla. Polarizirana stekla (sončna očala) zmanjšajo bleščanje pri odboju od gladkih/mokrih površin – med vožnjo, smučanjem ali bivanjem zunaj v sončnih dneh.

